Wpisy

 • wtorek, 23 lipca 2013
  • Nowość - Samsung Galaxy S4 zoom

   Nowy Samsung Galaxy S4 zoom to hybryda smarfona z kompaktowym aparatem cyfrowym. Urządzenie wyposażono w matrycę 16 Mpx oraz dziesięciokrotny zoom optyczny, stabilizator obrazu i ksenonową lampę błyskową. Takie parametry pozwalają na wykonanie zdjęć dobrej jakości. Wszystko to dostępne jest z klasycznymi funkcjami jakie znajdują się w smartfonie Galaxy S4. Polecamy.

   Samsung Galaxy S4 zoom znalazł się już w ofercie największych sklepów internetowych oraz sieci handlowych jak Rtv Euro Agd, Media Markt, Media Expert, Avans czy Saturn.

   Ceny urządzenia zaczynają sie od 2199zł

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Nowość - Samsung Galaxy S4 zoom”
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 lipca 2013 16:40
  • Rewolucja w chłodzeniu laptopów

   Laptopy to urządzenia, których największym problemem jest zazwyczaj ograniczona przestrzeń. Niewielkie opakowanie musi pomieścić tyle samo elementów i osiągnąć podobną wydajność jak komputer stacjonarny, a przy okazji potrzebuje także baterii i to całkiem sporej. W laptopach nie ma zazwyczaj miejsca na duże wentylatory i solidne chłodzenie, dlatego ich problemem bywa przegrzewanie się i wyłączanie. Grozi to utrata danych czy przerwaniem ważnego połączenia przez Internet i niekiedy sporymi stratami. Jak w większości dziedzin sprzętowych tak i w tym zakresie naukowcy stale poszukują metod skuteczniejszych i bardziej efektywnych, a jednym z ostatnich osiągnięć jest system chłodzenia. Zaprojektowany przez specjalistów ze znanej firmy elektronicznej system składa się z cienkich płytek piezoelektrycznych, które po przepuszczeniu przez układ prądu wprawiane są w drgania wprawiając w ruch strumień powietrza odprowadzający ciepło. Taki system jest o połowę mniej energochłonny, bardzo cichy i dziesięciokrotnie skuteczniej odprowadza ciepło. Na dodatek ma tylko 4 mm grubości. Na razie system jest na etapie testów, ale prognozy są bardzo obiecujące i za kilka lat może on pojawić się w laptopach.

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Rewolucja w chłodzeniu laptopów”
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 lipca 2013 16:33
  • Dom pełen muzyki

    Każdy, kto lubi muzykę w dobrym wydaniu, wkłada sporo pieniędzy w sprzęt i ciągle poszukuje nowych doskonalszych rozwiązań z pewnością zainteresuje się najnowszym rozwiązaniem, jakie proponuje firma belgijska ArtSound. Jest to jedyny w swoim rodzaju system audio przeznaczony do kompleksowego wyposażenia całego domu jednorodzinnego. Po zainstalowaniu wszystkich elementów tego nietaniego wcale systemu praktycznie w każdym pomieszczeniu można włączyć swoją własną ulubioną muzykę słuchając jej podczas kąpieli relaksującej w wannie, golenia czy relaksu po obiedzie. Zaletą systemu jest przede wszystkim to, że całe mieszkanie nie jest zastawione głośnikami, nie zawsze zresztą estetycznymi i nie plączą się w nim dziesiątki metrów okablowania. Jedna jednostka centralna steruje całością za pomocą dowolnej z czterech bezprzewodowych klawiatur. W przybliżeniu polega to na przełączaniu jednego telewizora pilotami z czterech różnych pokoi. Same głośniki są płaskie i przystosowane do montażu w ścianach, więc całkowicie niewidoczne i niezajmujące miejsca. System posiada personalizację, czyli każdy domownik może odtwarzać swoją własną muzyczną kolekcję.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 lipca 2013 16:32
 • poniedziałek, 15 lipca 2013
  • Jedyny taki zegar na świecie

   Czas to coś, co towarzyszy nam w każdym momencie życia, a jego ma dla każdego spore znaczenie zwłaszcza podczas organizacji każdego dnia. Odmierzanie czasu bywa problematyczne i wymaga dokładnych zegarków, od których precyzji wiele zależy. Sekunda jest oczywiście wielkością umowna podobnie jak miary długości czy wagi, ale raz ustalona odmierzana zegarem atomowym rządzi życiem całego świata. Dokładność jest tu pojęciem bardzo enigmatycznym, bo tak naprawdę trudno powiedzieć, czy punktualny jest ten zegarek, który spóźnia się jedynie minutę na rok czy taki, który spóźnia się minutę na miesiąc. Porównując je do najnowszego wynalazku amerykańskich naukowców można nagrać wątpliwości. Rzecz w tym, że zegar, który wynaleźli Amerykanie posługując się metodą ujarzmiania atomów jest w stanie wskazać spóźnienie rzędu 1 sekundy na 31 miliardów lat. W wyobraźni przeciętnego człowieka jest to wielkość niewyobrażalna, chociaż zapewne stanowi ułamek czasu w sensie kosmicznym. Ciekawostką jest, że aby sprawdzić dokładność tego zegara naukowcy musieli zbudować drugi, bo nie mieli innego tak dokładnego punktu odniesienia.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jedyny taki zegar na świecie”
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 lipca 2013 14:22
  • Trochę więcej niż sokowirówka

   Wyciskanie soku w sokowirówkach było popularne jeszcze w latach 70-tych kiedy to te urządzenia z zakresu małego agd stanowiły rewolucyjny wynalazek. Dziś sokowirówka sprzed lat przy nowoczesnych rozwiązaniach technicznych jest zwykłym plastikowym młynkiem, reliktem przeszłości. Obecnie istnieje tendencja do urządzeń, które łączą w sobie kilka funkcji i tak, jak tradycyjny ekspres do kawy potrafi stworzyć 5 czy 6 jej rodzajów za przyciśnięciem jednego guzika, a maszynka do mięsa robi też makaron, ciastka i faszeruje kiełbasę czy rurki tak i sokowirówki potrafią o wiele więcej. Wszystko sprowadza się do ceny i oszczędności miejsca. W kuchni nowoczesnej powinno być wszystko od klasycznego młynka do kawy po nowoczesną maszynkę do surówek, więc dlaczego tworząc kosztowny i dobrej jakości sprzęt nie dołożyć do niego jednej części i nie wzbogacić jeszcze o kilka opcji? Przykładem mogą być nowoczesne wyciskarki Matstone, które łączą w sobie aż 6 różnych funkcji, a wyciskanie soku na wolnych obrotach sprawia, że nie są w nim niszczenie struktury witamin i enzymów. Ciekawą funkcją wyciskarek jest homogenizacja, czyli przetwarzanie w idealnie gładką papkę.

   Sokowirówki znajdziemy z łatwością w ofercie sieci sklepów z wyposażeniem rtv i agd jak Saturn, Media Markt, Avans, Media Expert czy Rtv Euro Agd.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Trochę więcej niż sokowirówka”
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 lipca 2013 14:21
 • piątek, 12 lipca 2013
  • Projektory dla edukacji

   Wyświetlanie obrazów na dużym ekranie to czynność dość często pojawiająca się w placówkach edukacyjnych zarówno podczas specjalnych prelekcji dla rodziców czy nauczycieli, jak i bezpośrednio na lekcjach. Materiał poglądowy oglądany na obrazie znacznie łatwiej zapada w pamięć, a nowoczesna technologia cyfrowa jest ciekawsza od tradycyjnych plansz kartonowych. Do tej pory korzystano zazwyczaj w takich sytuacjach z projektorów ustawianych z sporej odległości od ekranu, podłączonych do komputera czy laptopa, z którego obraz był rzutowany na białą płaszczyznę. Dziś generacja rzutników i projektorów pozwala na znacznie bardziej komfortowe i zarazem zdrowsze dla oczu wyświetlanie nowej generacji projektorami o bardzo krótkiej ogniskowej. Dzięki takiej konstrukcji możliwe jest rzutowanie obrazu na ekran nawet z odległości 23 cm uzyskując zarazem pokaźny wymiar 80 cali. Nowoczesne urządzenia charakteryzują się także wysoką rozdzielczością i jasnością obrazu, silnym głośnikiem oraz funkcją, która pozwala przekształcić płaski ekran w interaktywną tablicę. Jest to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza do nauki przedmiotów przyrodniczych. Na filmie trzeci z prezentowanych: https://www.youtube.com/watch?v=zlgj5-M2QoY.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 14:05
  • Nowości w gazetkach promocyjnych rtv i agd

   Śledząc nowości w sprzęcie elektronicznym i rtv agd warto korzystać z fachowych portali internetowych poświęconym nowościom technologicznym i elektronicznym.

   Warto zaglądać też na portale dla geeków ;)

   Nowinki pojawiają sie też na stronach producentów sprzętu elektronicznego oraz na targach i wystawach z branży rtv foto agd.

   Jeśli interesują nas nowości dostępne w handlu warto przyglądać się gazetkom promocyjnym elektro-marketów. Nowości często trafiają od razu do promocji w ciekawej cenie w największych sieciach rtv agd, jak Saturn, Media Markt, Media Expert, Avans czy Rtv Euro Agd. 

   Gazetki promocyjne z branży rtv agd można przeglądać online na www.promocyjnegazetki.pl.

   gazetki rtv agd

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 14:04
  • Fizyka w kuchni

   Zjawiska i prawa fizyczne znalazły zastosowanie w kuchni już wiele lat temu. Pierwszym takim urządzeniem była zapewne mikrofalówka, która dziś odchodzi w zapomnienie zastępowana przez inne nowocześniejsze rozwiązania techniczne. Jednym z ostatnich coraz chętniej wybieranych wynalazków są płyty indukcyjne, które goszczą od jakiegoś czasu w sklepach i trafiają do nowoczesnych mieszkań. Indukcja to jedno ze zjawisk fizycznych, dzięki któremu potrawa w garnku ulega podgrzewaniu do bardzo wysokiej temperatury podczas, gdy sama płyta pozostaje zimna. W kuchennych warunkach ma to ogromną zaletę, ponieważ nic się na takim piecu nie przypala i bardzo łatwo do sprzątać. Oczywiście do takiego gotowania potrzebne są odpowiednie garnki, bo nie każdy jest w stanie przepuścić generowane fale. W ostatnich latach jednak nawet w tej dziedzinie odnotowano postęp wzbogacając płyty indukcyjne o specjalną funkcję wykrywania naczynia. Dzięki niej nie trzeba już ustawiać go w ściśle wyznaczonym miejscu płyty, bowiem ta ostatnia sama wie, w którym miejscu ma generować fale. Takie rozwiązanie pozwala na gotowanie nawet w bardzo dużych naczyniach.

   Płytę indukcyjną oraz garnki i elementy wyposażenia kuchni w sprzet agd znajdziemy w ofertach wielu sklepów ze sprzętem rtv agd jak Media Markt, Saturn, Rtv Euro agd, Electro World, Media expert czy Avans - promocyjnegazetki.pl

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 13:56
  • Prawie jak w rzeczywistości

   Technologia w dziedzinie elektroniki posuwa się już tak daleko do przodu, że czasami trudno to sobie wyobrazić. Jednym z ciekawszych wynalazków, jaki pojawił się ostatnio na portalach naukowych jest specjalny monitor 3D wyposażony w funkcję force feedback. Ta funkcja znana jest głównie z urządzeń do grania na konsolach i ma na celu imitowanie realne sytuacji, jakie rozgrywają się na ekranie. W grę wchodzą tu wszelkiego typu wstrząsy i wibracje, dzięki którym gracz ma wrażenie, że faktycznie jedzie samochodem, albo podskakuje na wybojach. Wspomniany monitor to jeden krok dalej, bowiem do efektów wstrząsowych dołożono jeszcze trójwymiarowy obraz. Monitor wyposażony też został w dotykowy ekran, dzięki któremu można na przykład przesuwać przedmioty wyświetlane na nim tak, jakby robiło się to w rzeczywistości. Funkcja force feedback pozwala na dodawanie do tej czynności fizycznego wrażenia ciężaru. Oznacza to, że jeśli na ekranie wyświetla się kamień, przesuwając go mamy wrażenie, że jest cięższy niż na przykład wyświetlona papierowa kula. Na razie monitor jest jedynie prototypem, ale stawia ogromne możliwości w dziedzinie realistycznych gier komputerowych i kina 3D.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 13:49
  • Nowa era wyświetlaczy

   W filmach fantastyczno naukowych można niekiedy zobaczyć futurystyczne rozwiązania technologiczne, które sprawiają, że zadajemy sobie pytanie o realizm istnienia w przyszłości tego typu urządzeń, a jednak jest to możliwe i to szybciej, niż nam się wydaje. Przykładem mogą być najnowsze rozwiązania w dziedzinie wyświetlaczy LCD, jakie prezentują na różnych pokazach specjaliści od elektroniki z Japonii. Nie dalej jak pół roku temu odbywającej się na przełomie października i listopada 2012 roku w Yokohamie zaprezentowano niezwykły papier wyświetlający filmy. W rzeczywistości nie jest to papier, tylko niezwykle cienki ekran zdolny wyświetlać obrazy w bardzo wysokiej rozdzielczości, a swojego miana doczekał się z powodu swojej niewielkiej grubości. (http://www.youtube.com/watch?v=mdXu9jmTI2A&feature=player_embedded). Na tej samej wystawie równie unikalny wyświetlacz mający 2,2 cala i 0,68 mm grubości zaprezentowała firma Sharp. Jest to obecnie najcieńszy na świecie wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Kolejna niezwykła innowacją są wyświetlacze elastyczne, które można dowolnie wyginać w łuki czy fale tworząc ciekawe efekty. Oczywiście trudno wyobrazić sobie taki telewizor w domu, ale sama technologia to źródło wielu możliwości zwłaszcza w projekcjach 3D oraz w przyszłości w sprzecie rtv agd.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Nowa era wyświetlaczy”
   Tagi:
   Autor(ka):
   promocyjny68
   Czas publikacji:
   piątek, 12 lipca 2013 13:47